Zápisky z putování po Číně

Nedělní mše svatá, cestování autem a obchoďák

Kostel PekingV 9,45 jsme vyrazili na mši svatou do Pekingské Jižní katedrály. Jeli jsme autem a zácpy byly jenom minimální, podle Kamila. Přesto jsme jeli 25 km 50 minut.
Ovzduší tu je už 3 dny na velmi nezdravých hodnotách. Vše je v šeru a když se podíváte přímo do Slunce, nečiní vám to žádné potíže. Je to jako pohled na Měsíc.


Mapa zázorňuje významná místa, která jsme navštívili a o kterých se zmiňujeme na tomto webu.
Číslo značí den pobytu, kdy jsme zde byli. Po rozkliknutí čísla se můžete prokliknout přímo do článku, kde se o něm hovoří.


Mše byla anglicko-francouzská, kázání v angličtině. Zajímavostí byly na sloupech umístěné televize, na kterých běžela prezentace v power pointu s texty písní, modlitbami a popisem průběhu mše. Na několika místech kostela pak byla televize s přenosem samotné mše, kameraman byl na kůru. Dále jsme zde viděli informační panely, na kterých bylo napsáno číslo ze zpěvníku zpívané písně, teplota v kostele, datum a čas.

Mše svatá
Mše svatá
Mše svatá
Mše svatá
Mše svatá
Mše svatá
Mše svatá


Po mši jsme jeli na nákupy do několikapatrové tžnice Hongqiao Market. Seženete tu vše - elektroniku, hodinky, brýle, oblečení, šperky, hračky, jídlo atd. Vše od renomovaných značek a vše je podle prodejců zaručeně pravé. I když se tomu často sami smáli, když nám to říkali. Např. pásek od Armaniho stál 33 RMB - to je cca 110 Kč. Původní ceny začínaly např. na 2200 a končily na 150 RMB. Smlouvání je velmi zdlouhavá procedura plná emocí, hlavně ze strany prodávajících, ale nutná.

Z tržnice jsme se vydali na oběd do tradiční čínské restaurace. Každý jsme si vybrali jedno jídlo. Jídlo nám servírovali na střed stolu, odkud si každý na malé talířky nabíral vše, na co měl chuť. K dispozici máte hůlky a porcelánovou lžičku. Obsluha byla velmi stylově oblečená, příjemná a rychlá. Pivo měli lahvové (0,6 l), přinesla ho a nalila každému do skleničky, připravila talířek před každého a každému vybalila hůlky (opakovatelně používané) z obalu. Chutnalo nám a cítili jsme se tam dobře.
Tiananmen
Chrám nebes v Pekingu
Jungang
Pingyao
Hanging
Pingyao