Zápisky z putování po Číně

Cesta do Tianjinu

RychlovlakPekingu jsme si užili už dost a tak dnes vyrážíme do Tianjinu podívat se do přístavu.
Jedeme rychlovlakem z pekingského jižního nádraží. Při nákupu jízdenek jsme museli předložit pasy, běžní Číňané dávají id karty. Potom nás čekala bezpečnostní kontrola (rentgen zavazadel a detektory kovů na nás), poté jsme našli gate - nástupiště pro náš vlak (bylo jich 24). Bylo ještě zavřené a tak jsme museli chvilku stát, než nás pustili na peron. Při průchodu gatem jsme znovu předkládali pasy a jízdenky. Celý proces je praktický stejný jako na letišti.
Jízdenky jsou zároveň rezervací místa, šli jsme tedy najisto. Vlak byl čistý a protože to byl rychlovlak, jel i rychle :). Max. ryclost byla 295km/hod. Údaje o rychlosti a venkovní teplotě se zobrazovaly na panelů uvnitř vagónů. Vlaky jezdí včas, čehož jsme si jako Češi nemohli nevšimnout.


Mapa zázorňuje významná místa, která jsme navštívili a o kterých se zmiňujeme na tomto webu.
Číslo značí den pobytu, kdy jsme zde byli. Po rozkliknutí čísla se můžete prokliknout přímo do článku, kde se o něm hovoří.


Metrem a posléze taxíkem jsme se dostali do přístaviště na Tianjin port. Zrovna zde nastupovali cestují do obří lodě Diamond princess. V pozadí jsme ve smogovém oparu sledovali proplouvající nákladní lodě a práci obřích jeřábu.

Po návratu na nádraží jsme pocítili stinnou stranu rezervačního systému do vlaku. Měli jsme 2,5 hodiny čas do odjezdu vlaku s volným místem (ačkoli vlaky z Tianjinu do Pekingu jezdí každých 10 minut).

Čas jsme využili procházkou po nábřeží, kde jsme pozorovali rozsvěcování výškových budov, mostu a Evropské koloniální ulice. Alespoň malá útěcha za čekání po náročném dni.

Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tiananmen
Chrám nebes v Pekingu
Jungang
Pingyao
Hanging
Pingyao