Zápisky z putování po Číně

Cesta do Tianjinu

RychlovlakPekingu jsme si užili už dost a tak dnes vyrážíme do Tianjinu podívat se do přístavu.
Jedeme rychlovlakem z pekingského jižního nádraží. Při nákupu jízdenek jsme museli předložit pasy, běžní Číňané dávají id karty. Potom nás čekala bezpečnostní kontrola (rentgen zavazadel a detektory kovů na nás), poté jsme našli gate - nástupiště pro náš vlak (bylo jich 24). Bylo ještě zavřené a tak jsme museli chvilku stát, než nás pustili na peron. Při průchodu gatem jsme znovu předkládali pasy a jízdenky. Celý proces je praktický stejný jako na letišti.
Jízdenky jsou zároveň rezervací místa, šli jsme tedy najisto. Vlak byl čistý a protože to byl rychlovlak, jel i rychle :). Max. ryclost byla 295km/hod. Údaje o rychlosti a venkovní teplotě se zobrazovaly na panelů uvnitř vagónů. Vlaky jezdí včas, čehož jsme si jako Češi nemohli nevšimnout.


Mapa zázorňuje významná místa, která jsme navštívili a o kterých se zmiňujeme na tomto webu.
Číslo značí den pobytu, kdy jsme zde byli. Po rozkliknutí čísla se můžete prokliknout přímo do článku, kde se o něm hovoří.


Metrem a posléze taxíkem jsme se dostali do přístaviště na Tianjin port. Zrovna zde nastupovali cestují do obří lodě Diamond princess. V pozadí jsme ve smogovém oparu sledovali proplouvající nákladní lodě a práci obřích jeřábu.

Po návratu na nádraží jsme pocítili stinnou stranu rezervačního systému do vlaku. Měli jsme 2,5 hodiny čas do odjezdu vlaku s volným místem (ačkoli vlaky z Tianjinu do Pekingu jezdí každých 10 minut).

Čas jsme využili procházkou po nábřeží, kde jsme pozorovali rozsvěcování výškových budov, mostu a Evropské koloniální ulice. Alespoň malá útěcha za čekání po náročném dni.

Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Tianjin
Pingyao
Pingyao
Tiananmen
Jungang
Hanging
Chrám nebes v Pekingu