Zápisky z putování po Číně

Odlety, přílety a dojmy z toho

avro

Je 15,10 a právě prolétáme nad Warszavou. Od příletu do Pekingu nás dělí ještě cca 8 hodin letu.Máme už za sebou odbavení v Praze a 1,5 hodiny dlouhý let ve stroji Avro RJ100 (fotografie v levo) z Prahy do Zurichu. Nutno podotknout, že celou cestu absolvujeme se Swiss Air.

K jídlu jsme dostali syrový croasant. Po příletu do Zurichu jsme se autobusem dostali do letištní budovy, odkud jsme dál pokračovali vláčkem do odletové haly 'E'. Nás gate byl přeplněný Číňany, kteří se po ohlášení startu odbavení všichni naráz zvedli, a přesunuli do fronty. Chvilku jsme vyčkali a pak se zařadili také.

airbus Ve 13,20 jsme se vznesli podruhé, tentokrát s větší parádou, Airbusem 330, a s letadlem plným Číňanů. Čas v letadle nám mělo krátit multimediální centrum (obrazovka s ovladačem) zabudována ve křesle. Nicméně kvalita zvukového i obrazového výstupu byla tak nízká, že jsem to dlouho nezkoušel a zapnul iphone, ještě že ho mám a že jsem ho doma nakrmil hudbou ;).

Těšil jsem se, že budeme moci sledovat záběry z kamery v kokpitu letadla, ale nejde to. Místo toho můžeme sledovat alespoň dráhu letu.


oběd Ted už jsme po obědě, podával se zeleninový salát, jako předkrm, kuřecí maso s omáčkou a ryzí nebo pěnne s houbovou omáčkou. Dezertem nám byl švestkový koláč.

K mé radosti se v letadle podává pivo, hojně toho využívám :), manželka 'jede' ve vině :).


slunce V 17,00 jsme za Nižným Novgorodem protnuli osu slunečního svitu a během 15ti minut se venku setmělo.

Rozdíl mezi Airbusem a Avrem je v tom, že v Avru bylo výrazně více místa pro nohy, nicméně léta v menší výšce a tak to s námi často houpalo. Airbus je takový klidnější, ale teď, po setmění jsou jeho sedačky ještě těsnější - chlapík sedící přede mnou si sklopil sedadlo chystajíc se k spánku.

Ve 21,00 českého času nám stevardka přinesla nahřaté ručničky k procesu odpatlání se. Poté se začala podávat snídaně ;).

Do Pekingu jsme přiletěli v 5,15 místního času (23,15 českéhó času). Museli jsme odevzdat Departure cart, kterou nám rozdala letuška v letadle, přemístit se dvě zastávky vláčkem na výdejnu zavazadel a opustit letiště. Tím ale náš den vlastně začíná, je tu 6,00 ráno a my odjíždíme s našim hostitelem do Baijing Riviera - rezervace pro Evropany :).

Tiananmen
Chrám nebes v Pekingu
Jungang
Pingyao
Hanging
Pingyao